Destek Hattı:

0536 592 21 67

HİZMET DETAY

Asansör Kuyusu Yalıtımı

Asansör Kuyusu Yalıtımı

Asansör kuyusu izolasyonu uygulaması için ülkemizde kullanılan izolasyon malzemesi enjeksiyon yöntemidir.

Özellikle eski binaların asansör kuyularında karşılaşılan bu sorunda suyun yüzeye çıkması ile beraber alınan tedbirlerin ve izolasyon malzemelerinin yetersiz kalması ile yüzeye yoğun bir su çıkışı olur. Asansör kuyusu izolasyonu uygulamasında yapının dışından bir uygulama yapılamadığı için negatif yönden su yalıtımının yapılması gerekir. Bunun içinde en doğru ve kesin çözüm getiren uygulama metodu enjeksiyon su yalıtımı uygulamasıdır. 

Asansör kuyusu izolasyonu uygulamasında yer verdiğimiz enjeksiyon yöntemi mevcut beton yüzeyin kapiler boşluklarına entegre edilerek beton içerisinde reaksiyona girip şişerek su geçirimsiz katman oluşturmaktadır. Perde duvar ile zemin arasında çatlaklar bulunuyorsa ve bu alanlardan da yüzeye su çıkışları bulunuyorsa enjeksiyon yöntemi kullanılmalıdır. Binaların, iş merkezlerinin, sitelerin, otellerin kısacası asansörün bulunduğu her alanda asansör kuyusu su yalıtımı uygulamasının mutlaka yaptırılması gerekmektedir. 

Asansör Kuyusu İzolasyonu

Polimer malzemeyi su sızıntısının oluştuğu boşluk veya çatlağa enjekte edilmesi ile işlem yapılmaktadır. Alanda bulunan suyun çıkış noktalarından malzeme özel makinemiz yardımıyla enjekte edilmektedir. Alanın içerisinde sıkışan malzeme kısa sürede reaksiyona girerek genişler ve su sızıntısının olduğu boşlukları kapatarak iyice doldurmuş olur. Malzeme alan içerisinde sıkıştığı için suya karşı tepkime göstererek su geldikçe genişlediğinden su gelinceye kadar tepkimeye devam eder. Bu şekilde yapının yüzeyine çıkan suyun akışı kesilmiş olur.

Malzeme zaman içerisinde özelliğini yitirmez ve aynı sorun ile tekrar karşılaşılmaz. Diğer ucuz su yalıtım malzemeleri bu durum için sizlere geçici çözüm sunacağı için aynı sorunlar tekrar ortaya çıkacaktır. Tek sefer enjeksiyon su yalıtımı uygulaması yaptırarak asansör kuyusu su yalıtımınızı sağlamak için firmamızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Asansör kuyusu izolasyonu uygulaması için fiyatlandırmamız kg fiyatı üzerinden verilmektedir. Betonun arka tarafında suyun geldiği yolun ne kadar büyüklükte olduğu ön görülemediği için toplamda harcanacak malzeme miktarı hakkında da net bir bilgi verilememektedir. Uygulama esnasında ne kadar malzeme kullanılırsa buna istinaden birim fiyat ile çarpılarak bir fiyatlandırma çalışması yapılacaktır.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.