Destek Hattı:

0536 592 21 67

HİZMET DETAY

Perde Sürme Yalıtım

Perde Sürme Yalıtım

Yalıtım yapılacak yüzey mekanik yöntemlerle veya basınçlı su jeti ile temizlenerek tüm toz, kir ve gevşek parçalardan arındırılmalıdır. İmalatı yapılan perde duvar yüzeylerinde olması muhtemel tie-rod (kalıp gergi) delikleri  kapatılmalıdır.
Çiroz demirleri uçları kesilmeli, etrafları kırıcılar yardımı ile açılarak demir uçları ezilerek yatırılmalı, kesit alanı tamir edilmelidir.
Betonarmede kalıp problemleri nedeni ile oluşabilecek boşluklar durumuna göre harçlar ile onarılmalıdır. Segregasyon (ayrışma) bulunan ve kalıptan düzensiz ayrılmış olan kısımlar tamir harcı tamir edilmelidir. Temel perde birleşim yerlerinde kontrol edilmeli, çatlaklar varsa aynı malzemeler kullanılarak onarılmalıdır. Tüm soğuk derz oluşturan köşe ve pah yapılarak güçlendirilmeli ve su yalıtım malzemesinin köşe dönüşleri yumuşatılmalıdır.

Sürme Esaslı Su Yalıtımı
Sürme su izolasyonu inşaatlarımızın bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi aderans sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli kılcal çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir. Sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında kalıcı çözüm sunduğu için tercih edilmektedir. Sürme izolasyon malzemeleri membran gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir. Membran uygulamlarında genellikle yaşan işçilik hatalarından birleşim yüzeyündeki kusurlar içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır. Babil izolasyon beton üzerinde gerekli tüm tamiratları yaparak sürme su yalıtımı malzemesini uygulamaktadır. Tamiratları yapılmadan uygulanan izolasyon sağlıklı olmayacaktır.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.